98-21-66431060+

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

Methio Gol- متیوگل (متیونین میکروگرانوله پوشینه دار)

متیوگل متیونین پوشش دار میکروگرانوله به روش Encapsulation و با بهره گیری از تکنولوژی  (FBE) است که می­تواند با عبور از شکمبه در روده ی دام جذب و مورد استفاده قرار گیرد. متیوگل روشی اثبات شده برای برآوردن نیاز متیونین در دام های صنعتی است که میزان مورد نیاز از متیونین را برای متابولیسم بهینه و تولید شیر در دسترس حیوان قرار می دهد.

امتیاز مشتریان

شرکت گلبار نوید بهار به عنوان عضوی از خانواده­ی گلبار، پس از سال­ها فعالیت تخصصی در زمینه افزودنی­ های خوراک دام و طیور و درک نیاز بازار به وجود محصولات پوشش ­دار، اقدام به تاسیس کارخانه­ ای مجهز در شهرک صنعتی مامونیه زیر نظر پارک علم و فن­ آوری با بهره گیری از ماشین آلات مدرن و تکنولوژی روز دنیا نموده است. امید است بتوانیم با تکیه بر باور قلبی خود مبنی بر این شعار که “کیفیت پایانی ندارد”، با تولید و تامین محصولات مرغوب رسالت خود را در صنعت دام و طیور کشور ایفا نماییم.

ضروروی بودن به سبک متیونین

متیونین به عنوان اولین اسید آمینه ضروری و محدود کننده برای گاوهای شیری در انواع جیره، حتی جیره ­های با درصد بالای کنجاله سویا، شناخته می­ شود (patton, 2010). در پستانداران، کدون متیونین برای شروع سنتز اکثر پروتئین ها استفاده می­ شود که یکی از مهمترین آنها پروتئین شیر یا کازئین است. این اسید آمینه نقش مهمی در متیلاسیون DNA، تنظیم ترجمه، سنتز مولکول های دیگر (به عنوان مثال، کولین، پلی­ آمید ها) و تعادل آنتی اکسیدانی دارد (NRC, 2001).

متیونین، پله اول تولید شیر

متیونین نقش مهمی در متابولیسم کلی دام ایفا می­کند و مسئول حفظ چندین عملکرد ایمنی است. مقالات بسیاری نقش متیونین را در کاهش التهاب، استرس اکسیداتیو و همچنین افزایش تولید شیر تایید می­ کنند (Osorio et al, 2014 ; Batistel et al, 2018). حذف گاوهای شیری به عوامل متعددی بستگی دارد و می­تواند زیان اقتصادی زیادی را به گله­ ها وارد کند. ارتباط بین محتوای متیونین جیره و میزان بروز بیماری­ های متابولیک، افت پارمترهای تولید مثلی و تولید پایین شیر در تحقیقات جدید اثبات شده است (Toledo et al, 2023) همه این پارامترها عوامل مهمی هستند که می توانند تاثیر فراوانی بر اقتصاد تولید در گله های گاو شیری داشته باشند.

چرا متیونین پوشش دار :

گاوهایی که در مرحله پرشیر (peak) تولید قرار دارند، به میزان بیشتری اسید آمینه­ های ضروری (متیونین جذب شده >70 گرم در روز (NASEM 2021) نیاز دارند. علی رغم وجود متیونین در ترکیب خوراک ها، این اسید آمینه مهم در هنگام عبور از شکمبه نشخوارکنندگان توسط میکروارگانیسم ها مورد استفاده قرار می ­گیرد و یا دآمینه می ­شود که از رسیدن متیونین به روده و ورود به خون جلوگیری می­ کند. (Amaro et al, 2022). در تغذیه نشخوارکنندگان، اسیدهای آمینه افزودنی باید در برابر تخریب میکروبی در سیستم پیش معده (یعنی شکمبه) محافظت شوند. به همین دلیل، اسید آمینه متیونین پوشش دار با عبور از شکمبه، متیونین را از دسترس میکروارگانیسم ­ها دور می­کند و میزان مناسبی از این ماده با ارزش را برای جذب به روده کوچک می ­رساند. لذا با بهره گیری از مزایای تغذیه متیونین پوشش دار در جیره گاوهای شیرده می توان ضمن اقتصادی نمودن جیره، درآمدزایی گله را از طریق تولید بیشتر و بهبود سطح سلامت افزایش داد.

 

 

متیوگل متیونین پوشش دار میکروگرانوله به روش Encapsulation و با بهره گیری از تکنولوژی  (FBE) است که می­تواند با عبور از شکمبه در روده ی دام جذب و مورد استفاده قرار گیرد. متیوگل روشی اثبات شده برای برآوردن نیاز متیونین در دام های صنعتی است که میزان مورد نیاز از متیونین را برای متابولیسم بهینه و تولید شیر در دسترس حیوان قرار می دهد. متیوگل منجر به بهبود عملکرد دام از طریق روش های زیر می گردد:

 

  • متیوگل، رمز تولید اقتصادی : متیونین پوشش ­دار، متیونین قابل متابولیسم را با هزینه کمتر، نسبت به سایر منابع پروتئینی تامین می کند. بنابراین ضمن اقتصادی تر کردن هزینه جیره، منجر به سلامتی و بهبود راندمان نیز می گردد. 25 گرم متیوگل ضمن تامین ارزش غذایی معادل حداقل 5/0 کیلوگرم سویا به ازای هر راس دام، منجر به بهبود راندمان تولید شیر و 1/0 درصد پروتئین شیر بالاتر می­ شود.

 

  • متیوگل، صرفه جویی در پروتئین: به طورکلی با توجه به بازده پایین تبدیل نیتروژن جیره به پروتئین در گاوهای شیری، به طور میانگین حدود 25 درصد از نیتروژن تغذیه شده از طریق ادرار و مدفوع دفع می گردد. استفاده از متیونین پوشش ­دار باعث افزایش جریان متیونین به دوازدهه و ناپدید شدن آن از روده کوچک گاوهای شیری می­ شود. متیوگل با بهبود متابولیسم پایه ، به بهبود سلامت گله و باروری گاوهای شیری کمک می کند.

 

  • متیوگل، پر تولید، بدون دغدغه : در تحقیقات اخیرمشخص شده است که استفاده از متیونین پوشش دار، سطح تولید شیر، مقدار پروتئین و لاکتوز را افزایش می دهد و منجر به کاهش هایپو کلسیمی تحت بالینی در این گروه از می گردد (Toledo et al, 2023). شیوع هایپو کلسیمی در گله ­ها بیش از 70 درصد گزارش شده است که می تواند خسارات اقتصادی فراوانی داشته باشد ( McArt and Neves, 2020). همچنین در مطالعه ای دیگری به اهمیت تامین متیونین و کلسیم مورد نیاز جهت سنتز شیر در غدد شیری بخصوص در گاوهای پر تولید اشاره می کند و جیره های متداول خوراکی (فاقد منبع عبوری متیونین) را در تامین نیازهای تولید شیر این دام ها ناکارآمد توصیف می کند (Neves et al., 2018).

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Methio Gol- متیوگل (متیونین میکروگرانوله پوشینه دار)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن